Union Kriminal

Union Kriminal ile Adli Muhasebeyi Yakından Tanıyın

adli muhasebe
44 Görüntülenme

Adli muhasebe; hukuki bir belge niteliği taşıyan, muhasebe yönünden varlık içeren ve dava olaylarında hukukun tam bağımsız olarak işemesi için ayrıca hukuka bağlı olarak yolsuzluk, hile, belgeye ait suistimal gibi konuları ele alan bir bilim alanıdır. Adli muhasebe adli bilişim gibi pek çok alt bilimlerini kapsayan ve tarih belge ayrıntılarını geniş çaplı, bilimsel olarak araştırılarak muhasebe yönünden aldatmaların karşısında olmaktadır.

Özellikle hassas belge niteliği taşıyan imza, fatura, muhasebe belgeleri, çek gibi önemli belge türlerini orijinal ve gerçeklik taşıması adına özel olarak adli muhasebenin ilgi odağı olmuştur.

Sizler için adli muhasebe yönünden oldukça değerli bilgiler taşıyan durumlarda kontrolün tam sağlanması son derece önem taşıyor. Bu yüzden ilgilenmiş olduğunuz belge üzerine size ait tüm yönergeleri dikkatle incelenmesi gereklidir. Sizden izinsiz olarak değiştirilen ve size ait bir suç unsuru taşıyabilecek belgelerin güvenliğinden emin olmanız gerekiyor. Bu yüzden Union Kriminal ile Adli muhasebe araştırması için iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

Adli muhasebe özellikle vergi ve ticari belge niteliği taşıyan varlıklar üzerinde çok fazla hile karıştırılması ile belgenin orijinal ve gerçek niteliğine zarar vermektedir. Günümüzde gittikçe artan belgede sahtecilik haber kanallarının özellikle ilgi odağı olmayı da başarmıştır. İnsanların son dönemlerde tam anlamı ile güven yoluyla imzaladığı senetler, çekler ve ticari belge niteliği taşıyan her türlü kağıt üzerinde sahtecilik unsuru oluşmaktadır.

Burada önemli olan şey değiştirilen ve belge niteliğinin hile, sahtecilik üzerine önlem alınmasıdır. Günlük hayatta kullandığınız bir E-Fatura ve fatura kağıtlarınızın yeniden değiştirilmesi ile daha önceden vermeniz gereken orijinal faturanız ile değiştirilerek sahte bir kuruma para yatırmış dahi olabilirsiniz.

Tüm bunların önüne geçmek mümkündür. Asıl bilmeniz gereken diğer bir gerçek ise adli muhasebe yoluyla değiştirilen belgelerin orijinal ve gerçeklik niteliği taşıyıp taşımamasıdır. Bunun üzerine son dönemlerde artan suçlar ile daha fazla dikkat edilmesi gerekilen bir konu olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Union Kriminal ile iletişime geçerek adli muhasebe hakkında kendinizi güvence altına alabilirsiniz.

#adlimuhasebe #adlimuhasebenedir #adlimuhasebeunionkriminal #unionkriminal #unionkriminalankara

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizi Arayalım