Union Kriminal

Ses Kaydı Almak Suç mu?

Ses Kaydı Almak Suç Mu
60 Görüntülenme

Ses kaydını hukuki süreçlere bağlı olarak kayıt altına alan kişilerin en çok merak ettiği konudur. Hukuki sonuçların yeniden şekillenmesi ve yeniden bir sonuca bağlanması ya da tekrardan ele alınmasını güçlü deliller dahilinde ses kaydı almak olası bir durumdur. Bilinmesi gereken en önemli şey ses kaydı almanın tüm hukuki süreçlere destekleyici ve doğru kanıtlar taşımanın, mahkeme sürecini sonuçlandırmak için veri alışverişini ön planda tutmasıdır. Ses kaydı almak mahkeme sürecine bağlı olarak değişkenlik gösterir. Genel olarak mobil cihazlar veya daha özel araçlar ile ses kaydı alınmaktadır. Ancak mahkemeye delil olarak sunulması tamamen mahkeme kararının ve hukuki süreçlere bağlı olmasında yatmaktadır. İzinsiz veya isteksiz ses kaydı almak delil olarak kullanılabilir. Ancak planlı olarak veya kasıtlı olarak ses kaydını izinsiz olarak almak ve bunu mahkemeye bir delil olarak sunmak yasal değildir. Türk Ceza Kanunu gereğince ses kaydını izinsiz almanın ve ters delil olarak kullanmanın cezaları vardır.

Ses Kaydı İncelemesi Nasıl Yapılır?

Ses kaydı incelemesi profesyonel kişiler tarafından özellikle Union Kriminal ile yapılması çok önemlidir. Ses kaydı veya görüntülerin bozuk olması, daha detaylı incelenerek çözümlenme özel olarak yapılmaktadır. Ses kaydını profesyonel olarak inceleyen kişilerin genel olarak bu konuda yetkin olan ve alanında uzman olan kişilerce yapılabilir. Bunun dışında yapılan ses kayıtları ya da görüntü kayıtları incelenmesi yanlış bilgilere ve yanlış algılara yol açabilir. Bu yüzden özellikle Union Kriminal ile iletişime geçmeli ve gerekli desteği kendiniz için mutlaka almanız gerekmektedir.

Ses Kaydını Hukuka Uygun Hale Getirme

Almış olduğunuz ses kaydını karşı tarafın izni olmadan almanız dahilinde suç, izni olarak aldığınız ses kayıtları ise yasaldır yani sizi suçsuz duruma getirir. Ancak mutlaka dikkat edilmesi gereken durum, karşı tarafın iznini alarak ses kaydının alınmaya ya da görüntü kayıtlarının alınmasında doğruluk vardır.

Ses Kaydı Mahkeme Salonunda Delil Olarak Kullanılabilir mi?

Evet kullanılabilir. Ancak dikkat edilmesi gerekilen şeyler arasında hakarete uğrama, doğru delilleri değiştirme ya da delil olarak yalan ifade sunmasını isteyen kişilerce alınan ses kayıtlarını Mahkeme Salonunda delil olarak kullanabilirsiniz. Doğru bilgilere ve asılsız olmayan açıklamalar veya bilgilere ulaşmaktan kendinizi korumanız için Union Kriminal ile iletişime geçmenizde fayda vardır.

Aldatma Vakalarında Ses Kaydı Almak Suç mudur?

Aldatma vakalarında eşlerin ses kaydı alması ve bunun delil olarak kullanması yasal olarak suç değildir. Ancak yine de yargıtay kararı bu konuda çok önemlidir.

unionkriminalankara #ankarakriminalsuçlar #seskaydısuçu #gizliseskaydı #gizligörüntükaydı #seskaydıdelilleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizi Arayalım