Union Kriminal

Senet Tanziminde Mutlaka Dikkat Etmeniz Gerekenler!

sahte belge incelemesi
55 Görüntülenme

Senet Tanzim Ederken mutlaka dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Günümüzde hala giderek artan, evraklarda sahtecilik ve dolandırıcılık ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Peki bunun için nelere dikkat ederseniz kendinizi tamamıyla güvence altına alabilirsiniz?

Çek, bono, senet gibi asli belgelerin anlaşma zamanında belirtilen yüksek meblağ yada ödeme gibi bazı yerlerin sonradan değişiklikler ile ilave yoldan değiştirilmesi mümkündür. Bunu farklı bir belge ile dahilinde tıpatıp değiştirilmeyeceği gibi, sadece belirli yerlerin değiştirilmesi dahilinde büyük bir kayıp yaşayabilirsiniz. Union Kriminal ile danışmanlık yoluyla iletişime geçerek belge üzerinde inceleme yaptırabilirsiniz. Bilimsel yöntemler ve tecrübeli uzman kadromuz ile sizlere özel belge incelemesi yapabilmekteyiz.

Senette Tanzim Nedir?

Senet tanzimi tarihi senet üzerinde yer almakta olan önemli bir ayrıntıdır. Tanzimin tarihi bulunmuyorsa, senetlerin yasal anlamda hiçbir geçerliliği bulunmamaktadır. Senette tanzim, senedin düzenlendiği zamanı ifade eden bir değerdir.

Senet Düzenlenmesine Nelere Dikkat Etmeniz Gerekiyor?

1- Kayıtsız ve şartsız olarak bir bedel ödeme vaadi.
2- Keşidecinin atmış olduğu imza.
3- Lehtarın unvanı, adı ve soyadı.
4- Bono “Senet” ibareleri.

Senet için ceza bulunuyor mu?

Senet ödenmediği durumlarda, borçlu kişi hakkında hapis cezası ya da adli para olarak ceza verilemez. Ancak alacaklının senet tahsilinde yapmış olduğu masraflar neticesinde senet miktarı ile yine borçlu tarafından ödenmesi zorunlu bulunmaktadır.

Bir senedin sonradan doldurulduğunu nasıl anlayabiliriz?

Söz konusu olan yetkili kişinin, mahkemeye başvuruda bulunması ile mağdurun, senedin sonradan doldurulduğunu ispat etme zorunluluğu bulunuyor.

Bir Senette 3 veya daha fazla imza bulunur mu?

Hayır, senedin üzerinde tek bir imza bulunması yeterlidir.

Bir senedin sahte olduğu nasıl anlaşılır?

Bir senet üzerinde en temelde iki yöntem ile sahtecilik yapılabilmektedir. Bunlardan ilki senet sizin adınıza tamamen sahte olarak düzenlenmesidir. Diğer bir yöntem ise sonrasında, senet üzerinde yapılan değişikliklerdir.

Union Kriminal, senette sahtecilik ile karşılaştığınızı veya bir senette sahtecilik ile üzerinde oynandığından şüphe ediyorsanız bizimle ile iletişim formu veya telefon numarası yoluyla destek alabilirsiniz.

#senettesahtecilik #sahtebono #sahtesenet #sahtebelge #belgedesahtecilik #sahteimza

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizi Arayalım