Union Kriminal

Sahtecilik ve Grafoloji Hakkında Mutlaka Bunları Bilmelisiniz!

sahtecilik ve grafoloji
62 Görüntülenme

Resmi olarak evrak üzerinde üç farklı şekilde işlenen, kasten ve bilinçli olarak uygulanan bir suç modelidir. Bunlar şunlara ayrılıyor;

  • Sahte olarak resmi belge üretimi ve var olan resmi belge üzerinde gerçeğe aykırı olacak şekilde düzenlenmesi.
  • Belgelerin sahte olarak üretilmesi ve bunu çıkar için kullanılmaya hazır şekilde oluşturmak/kullanmak.
  • Gerçek bir belgenin başkalarından izinsiz olarak değiştirilip bunu doğrudan kullanılması.

Bunlardan herhangi biri, sizi mağduriyet durumuna getirdiyse bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Grafoloji: El yazısı yoluyla yapılan karakter tahlili, davranış modellerinin ortaya çıkarılması, kişiliğinin okunması gibi önemli konuları içeren bir alanı kapsamaktadır. Grafoloji danışmanlığı ile kendiniz için ve çevrenizde tanımakta zorluk yaşadığınız insanlar için bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca yazının kime ait olduğunu anlamak için bilimsel olarak bulmanızı sağlayan Grafoloji sayesinde, Sahtecilik durumlarını da ortadan kaldırılması mümkün kılınmaktadır.

Sahtecilik incelenmesi nasıl yapılıyor?

Sahtecilik incelenmesi laboratuvar ortamında belgenin aslı üzerinde toplanan veriler ışığında, diğer bir belge üzerinde yeniden aslına göre incelenmesi ile yapılmaktadır. Bir belgenin sahte olduğunu anlamak için diğer bir kopya olan/sahte olarak adlandırılan belgenin kıyaslanması yapılır ve belgenin gerçekliği bilimsel veriler dahilinde ortaya kolayca çıkar. Bir belgenin sahte olup olmadığını anlamak için laboratuvar ortamında incelenen belgelerin, tüm yönleri ile bilimsel teknik olarak ele alınıyor olması sayesinde bir belgenin sahte veya gerçek olduğunun kolayca farkına varılmaktadır.

Atılan bir imzanın ne zaman atıldığını öğrenebilir miyiz?

Evet, atılan bir imzanın bilimsel olarak incelenerek ne kadar süre önce atıldığı gerçeğine ulaşılabilir. Ne zaman atıldığı konusunda tam bir kesin olmayan imzaların, bilimsel olarak incelendiğinde farklı zamanlara mı ait yoksa aynı zaman diliminde mi atılmış bunun sonucuna ulaşılabilmektedir.

Sahtecilik ve Grafoloji üzerine danışmanlık hizmetini almak için Union Kriminal ile kısa sürede iletişime geçebilirsiniz. İsterseniz bir iletişim formu ile dilerseniz telefon numarası üzerinden bizlere direk ulaşabilirsiniz. Sahtecilik üzerine belgelerin sizin üzerinde kullanılması dahilinde çok büyük yükler altına girebilirsiniz. Eğer sahtecilik üzerine sizin üzerinize düşen bir karalama varsa bunun için bizimle iletişime geçmenizde çok büyük fayda vardır.

#unionakademi #unionkriminal #sahtecilik #grafoloji #grafolojiincelemesi #sahtecilikincelemesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizi Arayalım