Union Kriminal

Parmak İzi İncelemeleri Hakkında Mutlaka Bunları Bilmelisiniz!

parmak izi incelemeleri
35 Görüntülenme

Parmak İzi İncelemelerinde Asıl Amaç Neleri Kapsar?

Parmak izi incelemelerinde temel amaç kimlik tespiti gerçekleştirmektir. Kimlik tespiti; kimliksiz cesetlerin gerekli araştırmaların sağlanması, sahte kimlik kullanan kişilerin gerçek kimliklerinin ortaya çıkması, suç delili taşıyan olayların sonuçlanması adına gerekli araştırmaların yapılması, kişinin suçlu veya suçsuz olduğunu kanıtlamak adına araştırmaların yapılması, hırsızlık yapan kişilerin tespit edilmesi vb. konularda ve alanlarda özellikle kullanılmaktadır. Kimlik tespitini sadece adli şube gerçekleştirmez. Dedektiflerin de gerekli izni aldıktan sonra inceleme üzerine araştırmalarında kimlik tespitinin ortaya çıkması adına parmak izi araştırması yapılabilir. Parmak izi incelemelerinde en önemli faktörler hava koşulları, nesnenin yapısı vb. özellikler ile parmak izi incelemelerinde belli başlı zorluklar ortaya çıkarabilmektedir. Parmak izi incelemeleri modern teknolojinin gelişmesiyle birlikte artık daha kolay bir hale gelmiştir.

Parmak İzi Okuma Cihazının Temel İşlevleri Nelerden Oluşuyor?

Parmak okuma cihazının temel amacı gerekli tarama işleminden sonra veri tabanında kayıtlı olan kişinin kimlik bilgilerine ulaşılmasına olanak tanımasıdır. Temel olarak her türlü parmak okuma cihazının mutlaka yeni nesil teknoloji ile yazılımının güncel olması gerekmektedir. Parmak izi okuma cihazı, gelişmiş algoritmalar ve kayıt sistemi üzerine kurulu olan özel bir cihazdır. Bu yüzden temel işlevlerin işlenmesine en özel olanakları sağlayan şeyler arasında kişinin kimlik bilgilerine ulaşma, kimlik bilgilerindeki değişiklikleri öğrenme vb. konularda öncelik sağlayan değerli bir cihazdır.

Parmak İzi Tek Başına Neden Delil Olamaz?

Parmak izi tek başına delil sayılmamasının en büyük sebebi gözle görülür açık bir şekilde kayıt bulunmamasından geçmektedir. Tam olarak kayıt altına alınmış ve parmak izinin de doğruluğu ile kişinin %100 olarak suçlu ilan edilmesi için gerekli farklı incelemelerin de olması gerektiği sonucuna ulaşılabilir. Çünkü bir kişinin suç üstü yakalanması yetersiz olduğu durumlarda öncelik olarak parmak izinin tespiti ile suçlu olduğuna tam olarak kanaat verilebilir.

Union Kriminal ile parmak izi inceleme tespiti hizmetinden yararlanmak için ve adli davalar üzerine gerekli araştırmaların sağlanması adına en kısa sürede iletişime geçebilirsiniz.

#unionkriminal #parmakizi #parmakiziincelemeleri #parmakizleri #davaincelenmesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizi Arayalım