Union Kriminal

Kriminal Nedir ?

kriminal nedir
77 Görüntülenme

Kriminalistiğin amacı nedir?

Suçu/suçluyu bulmak için bilimsel veriler ile çalışmalar yapmaktır. Genel bir tanımına bakılacak olursa, bilimsel dayanaklar ile gerekli araştırmalar yapılarak sonuç odaklı bir süreç yürütmektir. Suç delillerinin incelenmesi ve gerekli sonuçlara ulaşılması için gerekli çalışmalar yürütülmesini sağlamaktadır.

Özel olarak tanımına bakacak olursak Kriminalistiğin amacı, suç ve suça verilen detayların tümüne verilen özel bir inceleme alanına sahip süreç devamlılığıdır.

Kriminal Rapor Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kriminal rapor, adli bilirkişi ile görev yapan kişilere özel hukuk yönünde kriminal olay veya kriminal unsurlarına sahip verilerin işlenmesi, hazırlanmasına verilen bir isimdir. Kriminal rapor, büyük bir titizlik ile hazırlanmaktadır. Verilerin işlenmesi ve gerekli suç unsurlarının tespiti için bilimsel veriler ışığında çalışmalar yapılır. Sonuç olarak Kriminal rapor dahilinde suç unsuruna sahip kişilerin tespiti, kriminal rapor içerisinde saklanabilmektedir.

Ne İşe Yarar? Kriminal rapor, suçluların yakalanması için özel olarak hazırlanarak gerekli yerlere teslim edilebilir veya kriminal dava içerisinde yetkili olan kişilerce kullanımına, saklanmasına olanak tanır.

Kriminal Rapor İçerisinde Neler Olabilir?

Suç unsuru taşıyan kanıtlar, deliller ve belgeler bulunmaktadır.

Kriminal Sonuç ne anlama gelir?

Kriminal inceleme, suç ile ilişkili olan delillerin incelenerek analiz yapılması ve değerlendirilmesi anlamına gelmektedir. Krimian sonuç ise; Suç unsuru olan delillerin tahlil edilerek bir sonuç ışığında aydınlatılmasıdır. Kriminal Sonuç dahilinde gerekli tüm işlemler tamamlanmış olmalıdır. Bu sonuç dahilinde suçsuz ve suçlu kişiler hakkında gerekli görüşler toplanmıştır.

Kriminal İncelemeyi Kim Yapıyor?

Kriminal inceleme denildiğinde akla ilk gelenlerden biri, kolluk görevine sahip kişilerin olayla ilgili yakından takip etmeye hazır kişilerdir. Ancak Kriminal incelemeyi kendisine suçla ilgili kanunlar tarafından yetki verildiği zaman ilgilenilmesini gerektiren bir inceleme bütünüdür. Emniyet başta olmak üzere jandarma görevlilerine ait kişilerinde yakından takip etme yetkileri bulunabilmektedir.

Kriminal ile ilgili destek almaya ihtiyacınız varsa size en yakın olan Union Kriminal ile danışmanlık alabilirsiniz. Ankara Union Kriminal olarak, Kriminal süreçlerde gerekli verilerin toplanması, işlenmesi ve gerekli olabilecek tüm delillerin göz önünde bulundurması için çalışıyor olacağız.

#unionkriminal #unionkriminalankara #kriminal #kriminalizm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizi Arayalım