Union Kriminal

İmza İncelemesini Hangi Kurum ve Kimler Yapabilir?

Union Kriminal Sahte İzma İncelemesi
83 Görüntülenme

Ülkemizde başta olmak üzere diğer birçok ülkede incelemeleri gerçekleştirmeye yetkisi olan kurum ve kişiler; Polis Kriminal Laboratuvarları, Adli Tıp Kurumu, Jandarma Kriminal Laboratuvarlarının ve bilirkişilik raporu veren bilirkişilik yasası kapsamı içerisinde bu işi yapmaya ehli olan ve bu alanda uzmanlık sertifikası olan kişiler tarafından yapılabilir. Sözcüklerin altında yatan anlamlar, kelime içerisinde kullanılan harfler, sayıların veya kelime/cümlelerin/harflerin yazılış şekli gibi birçok özellik analiz için kullanılır. İmza atılmasının yanı sıra kullanılan şekillerin ne anlama geldiği bilimsel verilere dayanarak incelenerek sonuca varılır. Taklit olarak gösterilen imzalar, farklı amaçlara hizmet eden sahte imza örnekleri vardır. Bunların önüne geçmek olağan dışı gözükse bile altında yatan gerçek anlam ve imzanın sahtecilik üzerine adli bilimler uzmanı tarafından bilimsel veriler ışığında özel olarak incelenir.

Sahte İmza ve Keşfedilmiş Yöntemler

Bir imzanın sahte olmasını anlamadan önce nasıl kopyalandığı konusunda sizlere bilgi verelim. Robot kol, kağıtları üzerine ekleyerek imza oluşturma, pul nakli yöntemi ile sahte imza kurma, sadece taklit ederek benzerini oluşturmaya çalışma, fotokopi/yazıcı gibi özel makinalar kullanarak orjinal olan imzayı kopya olarak taklit etme yöntemleri meşhurdur. Bunların her birinin anlaşılması içinde epey bir bilimsel yöntemler kullanılmaktadır. Sonuç olarak sahte olarak kullanılan imza bilimsel sonuçlar üzerine anlaşılabilmektedir. Gerekli imza karşılaştırılmasında bu hizmetimiz sayesinde bu tür kopyaların önüne geçebiliyoruz. Union Kriminal Sahte İmza çalışmasında hakiki sonuca ulaşmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sahte İmza ve Hukuki Bağlılıklar

Eğer sahte imza sonucunda kişi suçlu bulunduysa Madde 204. Resmi belgede tahrifat yapan, başkalarını aldatmak amacıyla resmi belgede tahrifat yapan veya sahte resmi belge kullanan kişi, iki yıldan az olmamak üzere beş yıldan fazla olmamak üzere ağır hapis cezası ile cezalandırılır. Sahte imza atmanın suçu oldukça ağırdır. Sahte imza işine odaklanmış ve imza atmış birinin bu konu hakkında yargılanması kaçınılmazdır. Bu bağlamda daha geniş ve doğru bilgiye ulaşmak için Union Kriminal ile iletişim kurabilir ya da form doldurup iletişime geçinilmesini talep edebilirsiniz.

#sahteimza #sahteimzaincelenmesi #unionkriminal #ankarakriminalsuçlar #sahteizmayöntemleri #sahteimzaörnekleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizi Arayalım