Union Kriminal

Fotomontaj Yöntemi Nedir? ve Bir Fotoğrafın Montaj Olduğunu Nasıl Öğrenirsiniz?

Fotomontaj Nedir, nasıl yapılır ve nasıl fotomontaj olduğu anlaşılır
85 Görüntülenme

Fotomontaj Nedir?

Fotomontaj, birden fazla görsellerin tekrardan bir araya getirip aslı olan gerçek fotoğrafa ulaşma işlemini kapsayan derin bir süreçtir. Fotomontaj, insanlara suç atma üzerine yapılan genel bir tabiri içerir. Bu tabir dahilinde masum olan bir insana suç atılabilir ve gerçek suçlu olayla bağlantısı kesilmesi adına yapılabilir. Fotomontaj kelimesini çok fazla duymuşsunuzdur. Bazı görseller vardır ki birebir gerçekmiş gibi görünebilir. Bunun gerekli verileri özel olarak inceleyen Union Kriminal fotoğrafın aslını bulmak konusunda teknik ve bilimsel veriler dahilinde gerçeğe ulaşır. Size yönelik yapılan bir fotomontaj olayı dahilinde bizlerden destek almak için destek formunu doldurun ya da uzmanımızla irtibat kurarak iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz.

Fotomontaj Sahteciliği

Fotomontaj sahteciliği gün geçtikçe artıştan olan gerçeklik payını içerir. Verilere bakıldığı zaman geçmiş yollara nazaran daha fazla fotoğraflara ve özellikle dolandırıcılık için kişisel fotoğraflara montaj yapılmaktadır. Bu çok büyük bir suçtur ve olmaması gereken bir gerçektir. Fotomontaj sahteciliğini çözümlemek için Union Kriminal, fotomontaj sahteciliği yapan kişiyi bulmak adına veya bir fotoğrafın, fotomontaj unsuru tanısını koymak için bilimsel verileri bir araya getirir. Fotomontaj sahteciliği sadece görsel imajları taşımaz. Görsel imajlar dışında belgelere taşınan bazı unsurlar bulunabilir.

Fotomontaj Sadece Fotoğraflarda Olmuyor

Evet, doğru duydunuz. Fotomontaj sadece görseller veya fotoğraflar çerçevesinde gerçekleşmiyor. Aynı zamanda fotomontaj yapılan resimlerin kağıda dökülüp farklı tehdit unsurları ile bir araya getirilmesi çok büyük olasıdır. Bu yüzden fotomontaj deyip geçmemeniz gerekiyor. Özellikle yapılan fotomontaj görsellerinin incelenmesi üzerine uzmanından destek almak için mutlaka bizimle iletişime geçmelisiniz.

Fotomontaj Olup Olmadığını Anlayın

Bir görselin fotomontaj olup olmadığını anlamak oldukça güç olabilir. Çünkü başlı başına yapılan bir görsel düzenlemesi özellikle eskinin yerini tutmayacak şekilde kurgulanır ve fotomontaj yapılır. Bunun için uzmanların teknik açılardan faydalanarak bilim ışığında gerekli verileri toplayarak fotomontaj olup olmadığı anlaşılır. Ancak bir görselin fotomontaj olduğuna geniş ve derine inerek ve yüzeysel incelenmeyerek bir sonuca varılır. Size yapılan ya da yapılmış olan fotoğrafların, fotomontaj olduğunu öğrenmeniz için bizimle iletişime geçmenizi şiddet ile tavsiye etmekteyiz.

#fotomontaj #unionkriminal #ankaraadlisuçlarlamücadele #ankarakriminal #fotomontajsahteciliği

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizi Arayalım