Adli Bilişim İnceleme ve Analiz Hizmeti

Adli Bilişim İnceleme ve Analiz Hizmeti
Adli Bilişim İnceleme ve Analiz Hizmeti

Adli Bilişim İncelemeleri

 

Sayısal ya da analog usullerle geçici ya da kalıcı kayıt yapılabilen elektromanyetik ve elektro optik ortamlarda korunan ya da bu ortamlardaki olanaklar kullanılarak iletilen ses, görüntü, veri, bilgi ya da bunların birleşiminden oluşan her türlü bilişimsel varlığın, adli süreçlerde bulgu/delil niteliği taşıyacak şekilde betimlenmesi, ortaya çıkarılması, saklanması, incelenmesi ve mahkemeye sunulması çalışmalarının bütünüdür.

Daha rastlanılan haliyle adli bilişim mahkemeye intikal etmiş bir dosyadaki sayısal bulguların ve aygıtların kriminalistik prensipleri ile incelenmesidir.

Bu çerçevede 20 yılı aşkın süredir alanda çalışan fazlasıyla deneyimli uzmanlarımız aşağıda alt alanları belirtilmiş talepleriniz uyarınca incelemeler yapmakta ve raporlamaktadır.

  • Mobil Cihaz İncelemeleri

Cep telefonu, akıllı telefon, tablet gibi her türlü mobil cihazın içeriğine ulaşılması, silinmiş verilerin kurtarılması, diğer aygıtlarla olan etkileşim ve iletişimlerinin tespiti gibi mobil cihazlar üzerinde yapılan incelemelerdir.

 

  • İçerik Tespiti

Bilgisayar ya da diğer tüm kayıt alanlarında suçla ilişkili olan olmayan gizli olan ya da olmayan bilgilere ulaşmak, bir ürün içerisinde, telif hakkına konu iz ve kodların aranması gibi incelemeler içerik incelemeleridir.

  • İnternet ve Sosyal Media İncelemeleri

Sosyal medya ve internet üzerinde belirli kişilerle ilgili üretilen istenmeyen verilerin süzülmesi, tespiti ile içeriklerin suç ve suçlularla ilişkilendirilmesi gibi incelemelerdir.

  • Veri Kurtarma

Fiziksel arızası olmayan bilgisayarlar, hard diskler, harici hard diskler, USB bellekler, hafıza kartları ve veri barındıran diğer medyalar üzerinde, kullanıcı düzeyinde ulaşılamayan (gizlenmiş, silinmiş veya kaybolmuş) belirli bir bilgi, kayıt, program veya dosyayı bulup açılabilir durumda talep sahibine sunma incelemeleridir.

  • Şifre İşlemleri

Mobil olan olmayan donanımlar ve bunlar içerisindeki yazılım ve diğer uygulamalara erişimde yaşanılan sorunların giderilmesi ve varsa adli süreçlerle olan ilgilerinin ortaya konulması incelemeleridir.

Destek almak için, Formu doldurun veya telefonla arayarak uzmanımızdan yardım alın.