Union Kriminal

Adli Bilimler

adli bilimler ile union akademi union kriminal
58 Görüntülenme

Adli Bilimler Ne Demek?

Adli bilimler veya kriminalistik olarak adlandırılan maddi bir gerçeğin ortaya çıkarılması için suçluların veya suça yönelik hukuki uyuşmazlıkların çözümü için ayrıca dedektiflerin özellikle yakından takip ettikleri bir alandır. Birçok kaynakta Adli Bilimler “bilimsel polislik” olarak nitelendirilebilmektedir.

Adli bilimlerin başlıca alt ve ana dalları vardır. Bunların neredeyse hepsi insanların kaynak araştırması adı altında kullanılmaktadır ve bilimsel metotlar ile ilerleme sağlanan alanlardan oluşmaktadırlar.

Adli bilimler adı altında öncelik genellikle araştırma ve sonuç çıkarmaya dayalıdır. Bunun yanında Kriminal davalar için özellikle yakından ilgilenilmesine sebebiyet veren birçok alt alanı bulundurmaktadır.

Adli Bilimlerin En Önemli 5 Dalı Hangilerini Kapsamaktadır?

1- Adli Genetik.
2- Adli Hemşirelik/Ebelik.
3- Olay Yeri İnceleme ve Kriminalistik.
4- Adli Bilişim Suçları.
6- Adli Psikoloji.

Adli bilimler için öncellikle dedektiflerin başlıca alanı olması ile birlikte gelecek yüzyılda son derece büyük önem kazanmıştır. Dedektiflerin en çok ilgi alanı duyduğu Adli Bilimler, insanların oluşturmuş oldukları hukuki yanlışların yanında suçluyu tespit etmek için çok büyük bir öneme sahiptir. Bunların yanı sıra Union Kriminal, Adli Bilimler için özel bir eğitim sunmaktadır. Adli bilimlerin yanı sıra başlıca hukuki yanlışların düzenlenmesi adına suçlunun bırakmış olduğu veriler dahilinde suçlunun sonuç olarak belirlenmesi/tespit edilmesi mümkündür. DNA ve parmak izi tespiti ve incelenmesi için adli bilimler alanında çok büyük bir avantaj sağlamaktadır. DNA ve parmak izinin incelenmesi ile gerçek suçlunun ortaya çıkmasına ve yakalanmasına çok büyük katkısı vardır.

Adli Bilimciler Kimlerdir?

Adli bilimci, adli ve idari soruşturmalar ile en büyük desteği sağlayan kişilerdir. Suç ve suç unsurundaki tanımlanmalarına destek olurlar ve gerçek suçluyu bulmak konusunda profesyonel kişilerdir. Özellikle suçlunun yanındaki bir kişi eğer masumiyeti var ise Adli Bilimci bunu öğrenmek için gerekli çalışmaları yürütür ve gerçek suçlu ile masum olan (Mağdur) kişiyi tespit edebilir. Kriminal bir süreç içerisinde doğruyu tespit etmek için en büyük etkiye sahip olan kişilerdir.

Union Kriminal/Akademi olarak Adli Bilimler eğitimi almak için bizimle doğrudan iletişime geçebilirsiniz.

#adlibilimler #adlibilimlerincelenmesi #adlibilimcinedir #adlibilimlereğitimi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizi Arayalım